v košíku zboží za:
0 Kč

Vyhledávání:

rozšířené

Provozovatel

proMobil - Milan Mráz
Česká 154
44001 Louny

IČO: 49125109
DIČ: CZ7507232733

Tel./fax: +420 602 283 478

E-mail
HOT-LINE

Chat with me

ICQ: 252 005 683 

TOPlist

 

 


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Jak vybrat mobilní telefon?

Doby, kdy na trhu bylo jen několik málo mobilních telefonů s minimem funkcí, s vysokou cenou, velkými rozměry a váhou jsou dávno pryč. Dnes je mobilní telefon považován za standardní vybavení, které vlastní prakticky kdokoliv (od školáka po penzistu). Ceny nejlevnějších mobilních telefonů začínají na 400 Kč, v zahraničí se prodávají ještě levnější – jednorázové mobilní telefony. Cena mobilu je závislá především na množství funkcí, jež po telefonu požadujete. I to však neplatí úplně. Ještě před několika roky byly například chytré telefony, vybavené operačním systémem, považovány za nedostupné. V současnosti můžete koupit smartphone vybavený GPS, Wifi a dotykovým displejem již za 2000 Kč. Samozřejmě nedostanete telefon vybavený nejsilnějším procesorem a grafickým čipem, pro běžné uživatele však bude dostačující.
Většina dnes prodaných mobilních telefonů je vybavena právě dotykovým displejem s operačním systémem iOS, Android, Symbian či Windows Mobile od výrobců Apple, Samsung, HTC, Nokia a Sony.

A350 Aligator gsm tel. Senior Silver
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
Pro uživatele, kteří nepotřebují mnoho funkcí a nechtějí ovládat telefony pomocí dotyku, jsou určeny mobily s klasickou konstrukcí vybavené mechanickou klávesnicí. Kromě telefonování a psaní SMS zpráv obsahují budík, stopky, kalkulačku a je možné na nich spustit jednoduché hry. Pro penzisty výrobci nabízí speciální kategorii mobilů. Mají velký snadno čitelný displej, tlačítka s dobrým stiskem, které umožní telefon snadno ovládat.
Další skupinou telefonů, která je však na ústupu, jsou mobilní telefony s dotykovým displejem bez operačního systému. V telefonech je od výrobce předinstalováno několik aplikací, například pro přehrávání videa, MP3 či jednoduchý klient pro prohlížení internetu. Tento typ telefonů může být vhodný například pro školáky, případně pro ty, co se nechtějí učit ovládat složitější zařízení.
Za rozšíření telefonů s operačním systémem můžeme vděčit především Googlu a jejich systému Android. Ten je vyvíjen a poskytován výrobcům zdarma, což zajistilo penetraci smartphonů i do kategorie telefonů do 5000 Kč. Chytré telefony je možné rozšířit o libovolné funkce – offline navigaci, IM komunikátor, přehrávače videa s titulky apod. Tento typ telefonů ocení především manažeři, nadšenci do nových technologií a ti, kteří potřebují pokročilé funkce a přizpůsobivost systému.

Nevíte, jak vybrat mobilní telefon? Kontaktujte naše prodejce, rádi vám poradí.

Zákazník

Cenová bomba

Zde již brzy najdete to nejvýhodnější zboží z naší nabídky.

© 2017 proMobil - Milan Mráz Všechna práva vyhrazena.
Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.